Košarka

EP u košarci: Španija savladala Francusku i postala prvak Evrope!

Sinoć je u Mercedes-Benz Areni u Berlinu odigrano finale Eurobasketa između selekcija Španije i Francuske. Španija je postala prvak Evrope nakon što je večeras u finalu bila bolja od Francuske rezultatom 88-76.

Sportske.ba
Španija savladala Francusku i postala prvak Evrope!
spainfran

Španci su u prvoj četvrtini odigrali izuzetno dobro i uzeli je u svoju korist rezultatom 23-14. Prednost su držali i do poluvremena, jer su i drugu četvrtinu uzeli u svoju korist sa 24-23.

Izuzetno dobra odbrana Španije dozvolila je tako Francuskoj svega 37 koševa za poluvrijeme večerašnjeg finala. U trećoj četvrtini Francuska je pokušala smanjiti prednost Španije, ali je uspjela to uraditi za samo pola koša razlike, jer je četvrtina završena sa 19-20.

U posljednjoj četvrtini Francuska nije uspjela napraviti preokret, izgubili su i posljednju dionicu rezultatom 22-19.

Najefikasniji u redovima Španije bio je Juancho Hernangomez sa 27 poena, pratio ga je Willy Hernangomez sa 14, Fernandez je dodao 13. Kod Francuza se istakao Fournier sa 20, Heurtel je dodao 16.

Španija je, na veliko iznenađenje ljubitelja košarke, postala prvak Evrope, dok će se Francuska morati zadovoljiti sa srebrenom medaljom.